پنج شنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٧  |  
 » 
عنوان‌ها
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
اخبار > برگزاری هم اندیشی "سیره معرفتی و روش شناسی علمی نهضت امام صادق (ع)" در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری هم اندیشی "سیره معرفتی و روش شناسی علمی نهضت امام صادق (ع)" در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال

برگزاری هم اندیشی "سیره معرفتی و روش شناسی علمی نهضت امام صادق (ع)"

در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال

به همت کانون بسیج اساتید و مسئولین واحد، همایش و هم اندیشی با حضور اساتید، مسئولین دانشگاه و مسئولین فرهنگی شهرستان و سایر پژوهشگران و علاقمندان، در سالن اجتماعات علامه طباطبایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال برگزار شد تا در راستای گسترش علوم انسانی اسلامی و استخراج مبانی و اصول روش شناسی علمی این نهضت معرفتی قدم های اولیه ای برداشته شود؛ به نحوی که الگوی روش شناسی علمی جدیدی در مقایسه با روش شناسی های موجود و غربی پی ریزی و تدوین گردد.

دکتر رمضانی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال گفت: روش های تحقیق موجود و رایج که در دانشگاه های کشور نیز تدریس می شوند؛ به گونه ای عمده بر اساس رویکرد های مادی و به ویژه نحله های پوزیتویستی و اثبات گرایی پی ریزی شده اند که در مواردی نیز در عمل و در نهایت به سکولاریزم می انجامد. از طرفی، با بررسی سیره امام صادق (ع) به عنوان بنیانگذار مکتب جعفری مشخص می شود که آن امام همام نهضت معرفتی عظیم و دانشگاهی جهان اسلام را پی ریزی کردند که در نوع خود یک نمونه تمام عیار علمی به شمار می رود. از این رو، با هدف کنکاش در نهضت معرفتی و روش شناسی علمی امام صادق (ع)، در این هم اندیشی، برخی پایه ها و اصول روش شناسی علمی از دیدگاه امام صادق (ع) و سیره آن حضرت تبیین شد تا با برگزاری جلسات آینده مباحث تکمیل شود.


١٤:٠٥ - چهارشنبه ٢ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٦٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
لینک‌های مرتبط

           
   
             
             
             
             
             
             
             
             
               
             
             
             
             
             
 
Copyright © 2013   www.Aukh.ac.ir    -  All rights reserved.     کليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي واحد خلخال ميباشد